راه های مقابله با استرس و اضطراب

راه های مقابله با استرس

حقیقت این است که استرس و اضطراب چیزی است که اکثر ما آن را در طول روز در خانه، در محل کار و یا جاهای دیگر تجربه می کنیم. این نه تنها بر خواب و استراحت ما اثر می گذارد بلکه می تواند اثرات مخرب و بلندمدتی را بر سلامت جسمی و روانی ما داشته باشد. در حالیکه راه های مقابله با استرس بسیارند بسختی می توان از استرس دوری کرد اما کارهای بسیاری مثل تغذیه صحیح و ورزش منظم هستند که می توانند به شما در مدیریت و کنترل استرس کمک کنند. گاهی اوقات اضافه کردن مکمل های درست به سبک زندگی می تواند به طور قابل توجهی سطح استرس و اضطراب شما را کاهش دهد و کیفیت زندگیتان را بهتر کند.

راه های مقابله با استرس به کمک 5 مکمل :

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که نقش حیاتی در بیش از 300 فرایند بیوشیمی در بدن از جمله کارکرد عصب و تنظیم هورمون استرس دارد. بنابراین کمبود منیزیم در رژیم غذایی ممکن است سطح استرس و اضطراب شما را افزایش دهد.

ویتامین های گروه ب (ب کمپلکس)

همه اشکال ویتامین ب (B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12) که درمجموع ب-کمپلکس نامیده می شوند، برای تولید انرژی، متابولیسم سلول و کارکرد صحیح مغز در بدن ضروری هستند. پایین بودن سطح ویتامین های ب-کمپلکس غالبا یکی از دلایل اصلی استرس و اضطراب در افراد است.
 

راه های مقابله با استرس

روغن ماهی

مطالعات نشان دادند که EPA و DHA در روغن ماهی اثرات چشمگیری بر سطح استرس و خلق وخو و حالات فرد دارد. این اسیدهای چرب امگا3، ناقلان عصب را تنظیم می کنند و از عملکرد آنها برای فعال کردن سیستم عصب سمپاتیک که موجب افزایش سطح کورتیزول (هورمون استرس) در بدن می شود، جلوگیری می کنند. 

ملاتونین

ملاتونین، هورمونی است که به طور طبیعی در مغز تولید می شود و سیکل خواب خوب را در افراد کنترل می کند. از آنجا که خواب و خلق وخو بهم مرتبط هستند، از همین رو داشتن خواب خوب در شب می تواند کلیدی برای مدیریت استرس و حفظ سلامت روان شما باشد.

برای داشتن خوابی آرام مکمل سافت ژل اسـلینایـت ویواتیون گزینه مناسبی است.

گابا

گابا یا گاما-آمینوبوتریک اسید یک ماده شیمیایی است که در مغز تولید می شود و از انتقال پاسخ استرس به سیستم عصب مرکزی جلوگیری می کند. مشخص شده که مکمل های خوراکی آن اثرات آرامبخش دارند و می توانند به بهبود خلق وخو و حالات و کاهش اضطراب در موقعیت های استرس زا کمک کنند. این مکمل ها می توانند علایم PMS را در زنان که غالبا منجر به دوره های افسردگی می شود، کاهش دهند. استرس یک مسئله جدی است که باید بررسی و رفع آن را در اولویت قرار داد.   

تنظیم: زهرا محبی
منبع: guardian
 

دیدگاه و نظرات

سلام - لطف فرمایید و مطالب را کامل بنویسید مثلا گابا یا گاما آمینو بوتریک که فرمودید را از کجا می توان تهیه کرد‌؟ در چه غذاهایی وجود دارد یا مثلا با چه داروهایی تداخل منفی دارد؟ و ‌....‌

با سلام چشم، حتما نظر شما را در تهیه مقالات مدنظر قرار می دهیم.

ارسال دیدگاه جدید