تضمین کیفیت

تضمین کیفیت (QA) مجموع رویه های سازماندهی شده به منظور کسب اطمینان از انطباق محصولات دارویی با مشخصات از پیش تعیین شده می باشد. این رویه ها کلیه فعالیت ها و مسئولیت های مورد نیاز جهت حصول اطمینان از اثربخشی و قابل قبول بودن کیفیت دارویی را شامل می شود. شرکت داروسازی پوراطب گستر با استقرار سیستم تضمین کیفیت یکپارچه، رعایت آخرین استانداردهای روز  صنعت دارو و GMP را بمنظور افزایش سطح رضایت مشتریان سرحوله فعالیت های خود قرار داده است. (بیشتر بدانیم)

دانش روز صنعت دارو در تولید

در شرکت داروسازی پوراطب گستر توسعه، طراحی (انواع فرآورده های دارویی و مکمل) و تولید مطابق با الزامات GMP/PICs در فرم های جامدات ، مایعات و فرآورده های پروبیوتیک ( به اشکال مختلف آدامس جویدنی، کپسول و ساشه) انجام می پذیرد. 

مواد اولیه و بسته بندی

مواد اولیه و بسته بندی مورد استفاده در شرکت پوراطب گستر دارای بالاترین استانداردهای کیفی بوده و تامین مواد اولیه از معتبرترین شرکت ها (از جمله شرکتهای سوئیسی، آمریکایی و آلمانی) از استراتژی های اصلی این شرکت می باشد که صلاحیت کلیه تامین کنندگان نیز بطور مستمر و بصورت تخصصی مورد بازرسی و پایش قرار می گیرد.

فرمولاسیون

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت داروسازی پوراطب گستر، با تکیه بر تجارب متخصصین همکار، بهره‌گیری از منابع علمی بین‌المللی و در اختیار داشتن تجهیزات گسترده  فعالیت می نماید. دپارتمان R&D طراحی و فرمولاسیون داروها و محصولات مکمل، اصلاح و بهینه‌سازی روش‌های تولید و بهبود کیفیت محصولات را عهده‌دار می‌باشد و هر ساله سبد محصولات دارویی جدید را جهت تولید انبوه به واحد تولید ارائه می‌نماید. فرمولاسیون مکمل های دارویی شرکت پوراطب گستر بصورت Paraben free  و Lactose    Free  انجام می پذیرد.

فضاهای تولید ،تجهیزات، تاسیسات و آزمایشگاه ها

شرکت داروسازی پوراطب گستر با بهره گیری از دستگاه های به روز از کشورهای معتبر اروپایی و آسیایی با ظرفیت های بالا با رعایت کامل اصول GMP به تولید محصولات به فرم کپسول ژلاتینی (سخت و نرم ) ، گرانول (گرانول به دو روش DC و گرانولاسیون) و قرص روکش دار مبادرت می نماید. فضاهای تولید شامل بخش تولید محصولات به فرم جامدات و مایعات و مجهز به تجهیزات پرس، فیلینگ کپسول، روکش و بسته بندی می باشد. طراحی و مهندسی این فضاها در Clean Room  Certified   منطبق با  اصول GMP و استانداردهای ایزو 14644می باشد. 
مجموعه عظیمی از سیستم های کارا شامل نیروگاه ، سیستم تصفیه آب دارویی، شبکه توزیع انرژی، کمپرسورهای هوا و اکسیژن و غیره بصورت دائم در حال فعالیت هستند. سایت های تولیدی از تجهیزات و تاسیسات متعددی مثل واحد آبسازی، واحد ساخت دارو، تجهیزات انکپسولیشن(Encapsulation) ، خطوط خشک کن تامبل درایر اتوماتیک (Tumble Drier Automatic)، پولیشینگ (Polishing)، بسته بندی (Packing)، فضاهای قرنطینه و انبار مواد و محصول، تحت کنترل دما، رطوبت و فشار از پیش تنظیم شده با هواسازهای دارای فیلترهای مناسب بهره مند می باشند. شرکت داروسازی پوراطب گستر مجهز به آزمایشگاه های تخصصی شامل آزمایشگاه فیزیکو شیمیایی، کنترل میکروبی، ابزار دقیق، کنترل حین تولید و دستگاهی می باشد.

بهبود مستمر (کیفی، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت شغلی)

استراتژی بهبود مستمر بر اساس پروتکل های آنالیز ریسک و ارزیابی اثرات بالقوه تغییرات و بکارگیری روش های آماری کنترل فرآیند، Trend Analysis، مرور کیفی محصولات و انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه مطابق گانت چارت های طراحی شده بمنظور ارتقای کیفی کلیه محصولات دارویی و مکمل و تامین رضایت مشتریان بطور مستمر و روزانه مورد اهتمام جدی می باشد. کلیه فرآیندهای بحرانی که قابلیت ایجاد انحراف یا نوسان در کیفیت محصول را دارند مورد پایش و اصلاح سیستماتیک قرار می گیرند.

آموزش نیروی انسانی 

آموزش رکن اصلی شرکت پوراطب گستر در جهت اجرای فرآیندهای تولید و کیفیت محصولات می باشد. به همین منظور به طور پیوسته و منظم برنامه های آموزشی در زمینه  کیفی و کمی، GMP، GDP ،GSP   برای کارکنان در بدو استخدام و حین خدمت برگزار می نماید.