مولتی ویتامین مینرال

مولتی ویتامین مینرال چیست ؟

مولتی ویتامین مینرال ها، مکمل هایی هستند که حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشند و همه افراد می توانند از آنها استفاده کنند. در این مقاله سعی داریم برای شما نکاتی را درباره مولتی ویتامین و نحوه و چگونگی مصرف مولتی ویتامین مینرال را توضیح دهیم همچنین توضیحات کاملی در این باره که چه افرادی نیاز به مصرف مولتی ویتامین مینرال ها دارند را شرح خواهیم داد و البته در مورد فواید مولتی ویتامین ها هم نکات طلایی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

مولتی ویتامین مینرال چیست؟

ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف هستند. بدن انسان برای زندگی سالم و بهترین عملکرد به ویتامینها و مواد معدنی مختلف نیاز دارد. شما با استفاده از یک قرص مولتی ویتامین می توانید تمام نیاز های ویتامینی و مواد معدنی که در وعده های غذاییتان وجود نداشته است را جبران کنید، مکمل های مولتی ویتامین / مواد معدنی بزرگسالان با 30 درصد مصرف، پر مصرف ترین مکمل های غذایی گزارش شده در امریکا هستند.

آیا به مولتی ویتامین مینرال نیاز داریم؟

اگر رژیم غذایی شما خوب نیست، حتما باید از مکمل استفاده کنید البته باید تصمیماتی در جهت بهبود رژیم غذاییتان انجام دهید. این ویتامین ها و مواد معدنی بهتر است از رژیم غذایی روزانه دریافت شود ولی مشکل اینجاست که نوع رژیم غذایی روزانه، اجازه این کار را به ما نمی دهد.صحبت کردن در مورد مکمل ها و اثر آن بر سلامت افراد موضوعی است که نیازمند بررسی ابعاد و زوایای مختلفی از زندگی افراد می شود. برخی معتقد اند که در شرایط زندگی امروزی که سلامت انسان از جنبه بیماری های غیر واگیردار شدیدا تحت خطر قرار گرفته است و تغذیه طبیعی و ارگانیک از دسترسی افراد شهرنشین خارج شده، چاره ای جز مصرف مولتی ویتامین ها نیست. هر چند که یک برنامه صحیح غذایی میتواند نیاز به مصرف مکمل ها را کاهش داده و یا نیاز آن را منتفی کند، اما به همان دلایلی که در بالا ذکر شد، مصرف مکمل ها به عنوان یک گزینه برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن مطرح می باشد. امروزه در اکثر نقاط جهان که بحث سلامت مورد توجه افراد است، مصرف مولتی ویتامین ها ، برای اطمینان از تامین ریزمغذی های مورد نیاز بدن، به موضوعی همه گیر تبدیل شده است. خصوصا مصرف مکمل ها در شرایط سخت تغذیه ای و یا گرفتن رژیم های جدی مورد توجه بیشتری قرار میگیرد.

مولتی ویتامین مینرال

اشکال مختلف دارویی مولتی ویتامین مینرال ها چیست؟

مکمل ها به اشکال مختلفی وجود دارند که با توجه به شخصی که مصرف کننده ویتامین میباشد باید انتخاب گردد و مصرف آن به هر شکلی بلا مانع میباشد مولتی ویتامین ها می توانند به شکل قرص، قطره، شربت، کپسول، پودر و آمپول موجود باشند که البته به هر شش شکلی در بازار موجود می باشند.

چرا مصرف مولتی ویتامین ها مهم است؟

کاهش چین و چروک پوست، مبارزه با پیری و احساس شادابی می تواند از جمله آثار مصرف مولتی ویتامین ها می باشد. مصرف مکمل ها به عنوان مکمل در کنار مواد غذایی، نه تنها موجب تأمین نیازهای تغذیه‌ای تأمین نشده از غذاها می‌شود بلکه در بسیاری موارد موجب پیشگیری یا کاهش عوارض یک بیماری می‌شود. برای مثال مصرف فولیک اسید در کم خونی و یا قرص‌های کلسیم + ویتامین D در پیشگیری یا کاهش عوارض پوکی استخوان و حتی پیشگیری از سرطان موثر میباشد .

آشنا شویم: مولتی ویتامین مینرال ویتالی تون

قبل از خرید مولتی ویتامین مینرال به این نکات توجه نمایید

از ویتامین‌هایی استفاده کنید که برچسب شرکت‌های تولیدکننده مطمئن و معروف را دارند. به این ترتیب اطمینان خواهید داشت که محصول مربوطه، واقعا حاوی همان مواد و ترکیباتی است که روی برچسب آن ارائه شده است. سن، جنسیت و شرایط جسمی خود را همواره در نظر بگیرید و مولتی ویتامینی را انتخاب کنید که فرمول آن مخصوص شرایط شما باشد. از مکمل‌هایی استفاده کنید که فاقد هر گونه ماده مضر مثل قند، نشاسته، گلوتن یا رنگ‌ها و طعم دهنده‌های مصنوعی باشند.

تنظیم: هدی جمالی(کارشناس تغذیه)

دیدگاه و نظرات

سلام من ۳۰سالمه وقتی پیاده روی میکنم سر درد میگیرم چه قرصی میتونم مصرف کنم

با سلام به شما ممکن است به دلیل کم خونی فقرآهن این مشکل ایجاد شود اما اگر چنین حالتی تکرار می شود باید با پزشک مشورت کنید. در صورتی که مشکل کم خونی فقرآهن دارید می توانید از مکمل فرکوپلاس ویواتیون کمک بگیرید.

سلام من 20سالمه قدم157چ قرصی استفاده کنم ک بلندتر شم

با سلام به شما نهایت رشد قدی تا 20 سالگی است با مصرف مکمل مولتی کمپلکس ویتالی تون می توانید تمام مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت و رشد و ترمیم بدن را دریافت کنید.

سلام من 16 سالم هست و قد کوتاهی دارم پیشنهاد میدید چه قرصی مصرف کنم ؟؟ زینک .مولتی ویتامین ؟؟ چی؟/

با سلام به شما برای تامین تمام مواد مورد نیاز برای رشد می توانید از یک مکمل مولتی ویتامین کمک بگیرید که در این میان می توانید از مکمل مولتی کمپلکس ویتالی تون کمک بگیرید. و برای پیگیری دقیق تر به متخصص غدد مراجعه کنید.

باسلام خانمی هستم ۵۶ ساله دکتر بمن قرص ونوستات ۱۲۰ تحویز کرده اما ویتامین تجویز نکرده آیا قرص ویتامین مینرال کنارش بخورم خوبه و اینکه ونوستات خطر جانی نداره؟ روزی ۱عدد مصرف میکنم منتظر جوابتون هستم

با سلام به شما ونوستات باید زیر نظر پزشک و برای همان مدتی که پزشک توصیه کرده مصرف شود و نه بیشتر می توانید از مکمل مولتی کمپلکس ویتالی تون با فاصله از داروی ونوستات استفاده کنید.

من ۵۰سن دارم در ۲۴ ساعت ۳ ساعت خواب بیش ندارم بسیار رنج اور است برایم از کدام و تامین استفاده کنم.

با سلام به شما می توانید از ملاتونین پلاس هلث برست کمک بگیرید.

سلام ،من 24سالمه و تو این دوره کرونا و کار سنگین خیلی خیلی لاغر شدم مخصوصا صورتم ،پیشنهاد میکنید چه دارویی مصرف کنم ،با تشکر

با سلام به شما می توانید از مکمل مولتی ویتامین مینرال ویتالی تون استفاده کنید.

سلام من ورزش حرفه ای انجام ميدم ولی در طول روز خیلی خواب آلود هستم چه مکملی مناسبه مصرف کنم

با سلام به شما کاربر گرامی می توانید از همین مولتی ویتامین استفاده کنید چرا که در رفع خستگی و افزایش انرژی بدن موثر است.

باسلام من 27سالمه کارایی شرکتی سنگین انجام میدم بدن دردوضعیف بدن دارم خیلی لاغرشدم موهامم خیلی میریزه لطفاً بگید ازچه دارواستفاده کنم

با سلام به شما می توانید از مکمل مولتی ویتامین مینرال ویتالی تون کمک بگیرید.

سلام من 35 سال دارم بعد از زایمان دوم قسمت پایین کمرم استخوان ناحیه لگن درد دارم و همیشه احساس خستگی دارم چه ویتامین هایی مصرف کنم بهتر هست

باسلام به شما می توانید از مکمل کلترکس پلاس هلث برست استفاده کنید.

سلام ببخشیدمامان من48سالشه هیچ بیماری خاصی هم ندارند آزمایش داد ویتامینش خیلی پایینه بنظرتون چه قرصی استفاده کنند

با سلام به شما می توانید از مکمل مولتی ویتامین مینرال ویتالی تون کمک بگیرند. اگر کمبود ویتامین خاصی دارند بفرمایید تا دقیق تر راهنمایی شود.

مامانم حدود ۸۰ سال داره خیلی ریزش مو داره تمام لباسهاش وقتی صبح از خواب رلند میشه پر ازمو هست.ناخنهاشم خورده شده.فشارخون وبیماری قلبی و اسم هم دارد. چه دارویی بخوره تابهتر بشه؟

با سلام به شما می توانید با مشورت پزشکشان از مکمل مولتی فور هر ویتالی تون برای ایشان کمک بگیرید.

سلام ۴۴ سالمه بدنم اصلا انرژی نداره وزود خسته میشم ودایم به زمین می افتم قسمت سمت راست بدنم زیاد درگیر افتادن به زمین میشه. زانوهام هم ارتروز شدید داره و ژل تزریق کردم کمرم هم خیلی درد می کند .چه دارویی بخورم بدنم قویتر بشه؟

با سلام به شما با مشورت پزشکتان از مکمل مولتی کامپیلیت هلث برست کمک بگیرید.

سلام برا چاق شدن صورت هم موثره؟

با سلام به شما مولتی ویتامین ها با بهبود اشتها باعث افزایش وزن می شوند اما هیچ مکملی وجود ندارد که تنها بر روی یک ناحیه بدن تاثیر داشته باشد.

سلام وقت بخیر 30سالمه وزنم 65دیسک کمر گردن دارم دکتر قرص ویتامین مولتی ویتامین مینرال و امگا3 ویتامین D بهم دادن اینا باعت افزایش وزنم میشه

با سلام به شما مکمل های مولتی ویتامین باعث بهبود اشتها می شوند و از این طریق می توانند باعث افزایش وزن شوند اما خودشان فاقد کالری هستند.

سلام ببخشید می خواستم بپرسم برای تقویت حافظه کنکوری ها و تمرکز وخواب آلودگی چه قرصی پیشنهاد میکنید با تشکر

با سلام به شما برای بهبود حافظه می توانید از مکمل امگا فلکس هلث برست و برای افزایش انرژی و کاهش خستگی از مکمل مولتی ویتامین مینرال ویتالی تون کمک بگیرید.

با سلام خواستم بدونم قرص مینرال سیستم ایمنی بدن رو میبره بالا؟ و تاثیری داره رو پیشگیری کرونا؟

با سلام به شما سیستم ایمنی ما برای اینکه بتواند به بهترین نحو عمل کنید نیازمند دریافت مقادیر کافی ویتامین ها و مواد معدنی و کلا داشتن یک رژیم غذایی اصولی و متنوع است و مکمل های مولتی ویتامین مینرال مانند مولتی کمپلکس ویتالی تون با تامین تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه ما می تواند به بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک کند.

باسلام قرص مولتی ویتامین مینرال برای مادرم که ۸۰ سال سن دارد ودیابت وفشار خون هم دارد مفید هست راهنمایی کنید ممنون

با سلام به شما می توانید برای ایشان از "مکمل مولتی کامپلیت هلث برست" استفاده کنید.

با سلام 43 سالم هست و دو زایمان در سن زیر 30 سال داشتم ... ناخن هایم همیشه تا حدود نصفه سفید میشه ... و جدیدا بی اراده هستم و همه ی کارهامو دقیقه 90 انجام میدم ... مولتی ویتامین مینرال صورتی و وویتامین ایی هم یک روز در میان میخورم ... تمایل دارم زبان انگلیسی بخونم و اموزش تقاشی داشته باشم ... ثبت نام هم کردم اما نصفه انجام میدم و ادامه نمیدم ... از این حالت خیلی ناراحتم ... البته شاغل هم هستم که در محل کارم هم همه ی کارهایی که تمرکز و حافظه مربوط میشه دقیقه 90 انجام میدم ... سه روز در هفته ورزش میکنم و افسرده نیستم ... راهنماییم میکنید لطفا

با سلام به شما شما می توانید از مکمل بون ساپورت ویتالی تون کمک بگیرید. البته که بقیه مواردی که فرمودید که کارها را تا دقیقه آخر نگه می دارید و یا نصفه رها می کنید به عادتهای رفتاری شما بر می گردد و با برنامه ریزی و کمک گرفتن از یک مشاور می توانید به مرور انها را اصلاح کنید و با توجه به توانمندی هایی که دارید کاملا موفق شوید.

با سلام من خیلی زیاد سرما میخورم برای اینکه سیستم ایمنی بدنم قوی بشه مولتی کمپلکس ویتالی تون یا همین مینرال را مصرف کنم؟ و چه میزان مصرف کنم ؟

با سلام به شما بله می توانید از مکمل مولتی کمپلکس ویتالی تون کمک بگیرید.

سلام من ۱۷ سالمه ریزش موی ارثی دارم و مولتی ویتامین استاپوتیک مصرف میکنم ،یکم جلوی موهام در اومده میخواستم ببینم ضرر نداره که باز مصرف کنم؟

با سلام ۲۶سالمه و به شدت لاغر شدم میل به غذا ندارم آزمایش دادم هیچ مشکلی نداشتم برای افزایش وزن چ مکملی بهتر

با سلام به شما می توانید از "مولتی کمپلکس هلث برست" استفاده کنید.

سلام من 16سالمه و میخوام قد خودم رو افزایش بدم و برای ورزش کردن یه انرژی داشته باشم چه مولتی ویتامینی در نظر دارید؟

با سلام به شما می توانید از مکمل مولتی کمپلکس ویتالی تون کمک بگیرید.

سلام وقتتون بخیر من نزدیک به ۲ ساله که مولتی ویتامین مینرال مصرف میکنم ،میخواستم ببینم عوارضی نداره؟ و میتونم هر روز بخورم

با سلام به شما بهتر است به صورت دوره ای مصرف کنید و مصرف مداوم و بی وفقه مکمل ها توصیه نمی شود.

سلام من حدود ۸ سال بیمارم ولی علتی خاص پیدا نشده. بی جهت ضعف بدنی دارم و فکر میکنم تمام بدنم سست و لرزش زیادی پیدا میکنم. . بیشتر مواقع حس بلند شدن از جایم را ندارم . بازوهام و کشاله های ران پاهایم شروغ به درد میکند و افسردگی عذابم میدهد. برای افسردگیم قرص مصرف میکنم. میخواستم بدونم استفاده از امپول مولتی ویتلمین روی شرایط جسمی من و حالت تهوع که دایم درگیر ان هستم تلثیر حیلی زیادی دارد. ناخن های دستهایم بی حهت میشکند . و انگشت دستهایم شروع به درد میکن. دکتر انکولوژ تزریق آهن ترکیبی سال۹۸ در سه مرحله به من تزریق کرد ولی نتوانست پی به درد من ببرد و من دیگر به ایشان مراجعه نکردم. ایا با مصرف این مولتی ویتامین تمام شرایط بد جسمی من بهبود می یابد. لطفا راهنمایی کنید . با این شرایطم چه نوغ مولتی ویتامینمصرف کنم.

با سلام به شما مصرف مولتی ویتامین مینرال ها می تواند به بهبود علائم شما کمک کند. می توانید از " مولتی کمپلکس یتالی تون" کمک بگیرید. که هم می تواند به بهبود حالات و روحیات شما کمک کند و هم ضعف جسمی شما را که می تواند بخشی به دلیل دریافت ناکافی مواد مغذی باشد تامین کند. بهتر است که سطح ویتامین دی خود را نیز چک کنید و از مکمل ویتامین دی مانند "ویتامین دی 1000IU ویواتیون" کمک بگیرید. همچنین توصیه می شود از مکمل امگافلکس هلث برست نیز استفاده فرمایید. در صورتی که بیماری خاصی دارید که برای آن تحت درمان دارویی هستید درباره مصرف مکمل های توصیه شده با پزشک خود مشورت کنید.

سلام دختری ۱۳ساله دارم برای افزایش وزن و تقویت جسمی چه نوع مولتی ویتامینی مصرف کنه؟

با سلام به شما می توانید از مکمل "مولتی فورهر ویتالی تون" برای ایشان کمک بگیرید این مکمل یک مکمل اختصاصی برای خانم ها می باشد و تمامی ترکیبات مورد نیاز برای تقویت بدن را شامل می شود.

سلام ممنون از مطالب مفیدتون امکان داره راهنمایی بفرمایید چه مکملی همزمان برای تقویت جسمی در برابر کرونا و همچنین پوست و مو مناسب هست؟

ارسال دیدگاه جدید